Політичний експерт Олексій Роговик: «Володимир Зеленський знає, що його позиції на Тернопільщині є слабшими, а в його політичних конкурентів - сильнішими. Тому він використовує улесливу тактику співпраці»

Об этом сообщает tidig24.in.ua со ссылкой на СМИ.

Після обрання нового президента в Україні стрімко зросла кількість різноманітних політичних процесів. Дуже часто громадяни нашої держави просто не встигають відслідковувати те, що відбувається, і через це у людей виникає багато запитань. Ми поспілкувалися з політичним експертом, головою аналітичного центру Free Voice Олексієм Роговиком. Він дав вичерпні відповіді на актуальні запитання, які турбують і цікаві кожному нашому читачу.

«Зеленському дуже гарно виходить грати роль «інакшого», «неполітичного», «антисистемного» президента»

– Як би Ви охарактеризували політичний курс Зеленського?

– Дуже складно описати цей курс однозначно. Він є експериментальним. Складається враження, що цілісної стратегії і чіткого курсу нема. Спочатку команда Зеленського працювала як виборчо-технічний штаб. Зеленський був президентом-соціологією, тобто робив виключно те, що популярне і бажане у суспільстві. Було і є дуже багато кліпових, одноактних і фрагментарних дій. Дуже багато імпровізації. Є певні ключові пріоритети, до прикладу, мир на Донбасі. Є певний акцент на економіці і проглядається чітке створення ліберальних умов для закордонного бізнесу в Україні. Є концентрація повноважень у руках популярного в народі президента.

Виникає враження, що чим далі «в ліс», то тим більшим є вплив західних партнерів та олігархічних сил. Не тому, що вони здійснюють вплив конкретно на Зеленського, а тому що вони здійснюють вплив на окремих урядовців, депутатів, членів Офісу президента. Зеленський через це втрачає певний контроль і виникає розгубленість перед гострими і важкими проблемами. А зовнішніх експертів до себе Зеленський не допускає, а отже, не володіє альтернативною незаангажованою думкою.

Йому дуже гарно виходить грати роль «інакшого», «неполітичного», «антисистемного» президента, десакралізувати владу, дуже гарно вдається загравати з суспільною думкою і піаритись, зберігати свій рейтинг, але все важче стає демонструвати хоч якісь результати. Повторюються старі «граблі».

– Верховна Рада 9 скликання одразу приступила до роботи. Не пригадую такого ентузіазму в попередників. Але складається враження, що вони працюють скоріш не на якість закону, а на кількість. Значна частина юристів стверджує, що в нашій країні вони діяти не будуть. От, наприклад, викривачі корупції. Така практика дійсно успішно працює в країнах Європи і США, але там люди точно знають, що правоохоронні органи зможуть гарантувати викривачу безпеку, в Україні ж – це практично неможливо. А що думаєте з приводу законодавчого «турборежиму» Ви?

– Наша країна не має часу «розкачуватись». Є багато давно назрілих рішень, що простоювали лише через відсутність політичної волі попередніх влад. Але це не означає, що треба швидко ухвалювати неякісні чи токсичні закони ще й із порушенням процедур. У мене не було б зауважень до «турборежиму», якби всі закони були згідно з радикальними підходами до змін, як це й обіцялося перед виборами. Але коли ухвалюють репресивні податкові закони, коли поспіхом «протягують» земельний законопроєкт, то…

Вікторія Ушакова

Детальніше читайте у свіжому випуску газети “Номер Один” від 13 листопада 2019р.

Газета «Номер один» щосереди – у всіх точках продажу преси Тернопільської області!Джерело статті: “http://www.gazeta1.com/statti/politychnyj-ekspert-oleksij-rogovyk-volodymyr-zelenskyj-znaye-shho-jogo-pozytsiyi-na-ternopilshhyni-ye-slabshymy-a-v-jogo-politychnyh-konkurentiv-sylnishymy-tomu-vin-vykorystovuye-uleslyvu-taktyku-sp/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя